Co chtít od nových garážových vrat

28.3.2018 | Redakce | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Jaro už dávno není za dveřmi, ale pyšně nám oznamuje svůj příchod. Po zimě není potřeba zkontrolovat pouze stav vaší zahrady, ale také technický stav vašeho domu. Kruté mrazy a vítr totiž dají zabrat každé části vašeho příbytku. A jednou z těch největších jsou také garážová vrata.

Co chtít od nových garážových vrat - foto, Hyperbydleni.cz

Žádný majitel domu by neměl podceňovat přípravu svého domu na jarní sezónu. Určitě si vyhraďte čas a obhlédněte všechny části svého domu a zahrady a dejte všechno do pořádku. Ne vždy se totiž lenivost vyplatí. Z malých, časově nenáročných prací se totiž může vyklubat pořádně velký problém.

Nejprve zkontrolujte dům jako celek 

Ověřte, že na omítce nejsou praskliny. Pokud něco takového objevíte například zespodu balkonu, může se jednat o poškození vrchního povrchu balkonu. Touto prasklinou následně zatéká voda dovnitř materiálu a jednoho dne se může stát, že se spodek balkonu jednoduše zbortí. Stejně tak je tomu i v případě střechy. Jakmile na půdu zatéká, zpozorněte a kontaktujte odborníky. Když už budete na střeše, podívejte se také na stav okapů a případně je vyčistěte. Poté už zbývá jen zkontrolovat stav zavírání a těsnění oken a dveří.

Co chtít od nových garážových vrat, fotka

Garážová vrata 

Garážová vrata jsou velmi vytěžovaným prvkem vašeho domu. Otevíráte je téměř denně, někdy dokonce velmi často. A právě proto si zaslouží zvýšenou péči. Po čase totiž přijde doba, kdy bude nutné je vyměnit. Důvodem jsou většinou problémy, jako je rozklížení materiálu, problémy se zrezivěním nebo opravdu marginální problémy se zavíráním s těsněním.

Co chtít od nových garážových vrat, fotka

Až tedy budete vybírat garážová vrata, dbejte na následující:

  • Ověřte si, že výrobce vrat, kterého jste si vybrali, patří mezi odborníky. Hledejte reference a nebojte se kontaktovat prodejce s konkrétními otázkami.
  • Hledejte ta vrata, která mají dobré izolační vlastnosti. Moderní garážová vrata jsou vyrobená z několika vrstev, které zajišťují, že v zimě neuniká cenné teplo z domova ven, ale zároveň se nedostává dovnitř během parných letních dnů.
  • Vzhled sice není tím nejdůležitějším faktorem, ale určitě jej neopomíjejte. Možností na trhu je nespočet, proto se nespokojte jen tak s něčím. Vybírat můžete mezi různým typem prolisů, barev nebo povrchové úpravy.
  • Bezpečnost je vždy na prvním místě. Trvejte tedy na tom, aby vámi vybraná vrata s elektrickým pohonem měla zároveň převodovku, která zabraňuje mechanickému zvednutí. Případný zloděj díky tomu bude mít minimální šanci.
  • Bezpečná musí být vrata ale i pro vás. Chtějte fotozávoru. Tato technická vymoženost zastaví vrata v pohybu v okamžiku, kdy je v cestě nějaká překážka. Nemusíte se pak obávat toho, že by se pod vrata v nestřežený okamžik připletl domácí mazlíček nebo dítě.

Co chtít od nových garážových vrat, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Co chtít od nových garážových vrat zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »