7 tipů, na které se zaměřit před koupí zahradního domku

28.5.2019 | | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Zahradní domek je velmi praktický a tvoří krásný doplněk každé zahrady. Může sloužit pro uskladnění zahradního nářadí, ale i pro odpočinek či chvíle strávené s rodinou a přáteli. Na co všechno myslet a na co si dát pozor při jeho výběru?

7 tipů, na které se zaměřit před koupí zahradního domku - foto, Hyperbydleni.cz

1. Účel a velikost zahradního domku

Nejprve je třeba si ujasnit, na co všechno chceme zahradní domek využívat. Zda bude sloužit jen jako prostor pro uskladnění nářadí, sekačky, jízdních kol, lyží či pneumatik, zda v něm chceme sušit prádlo, používat jej jako pracovnu, ke grilování, nebo prostor ke stolování a relaxaci s přáteli a rodinou. Účelu je třeba přizpůsobit velikost, počet oken, šířku dveří i verandu. Pro využití na podzim a v zimě je třeba myslet i na topení a ventilaci. Je dobré zvážit přístřešek k zahradnímu domku, který lze v létě využívat jako terasu a v zimě třeba pro uskladnění dřeva na zimu.

2. Umístění zahradního domku

Zahradní domek by měl mít dostatek přirozeného světla, zejména pokud jej budeme využívat i k relaxaci a nejen pro skladové účely. Zvažte dostatek místa, vzdálenost od domu i možnost chránění stromy před větrem či sluncem. Promyslete kromě jeho velikosti i vzhled. Dřevěné zahradní domky by měly mít šikmou či sedlovou střechu kvůli odtoku vody.

3. Kvalitní základy a podlaha zahradního domku

Každý zahradní domek musí mít kvalitní základy pro dlouhou životnost a funkčnost. Může to být betonová deska nebo zámková dlažba. Zahradní domek musí stát na pevných a stabilních a základech. Kvalitní podlaha vás ochrání před vlhkem i škůdci, jako jsou myši a krtci.

7 tipů, na které se zaměřit před koupí zahradního domku, fotka

 

4. Materiál zahradního domku

Dřevěné zahradní domky mají stabilní konstrukci a postavíte je za krátkou dobu. Krásně zapadají do zahrady, jejich údržba není nijak složitá a mají velmi dlouhou životnost. Můžete si zvolit hotové dřevěné domky, nebo dřevěné domky na míru, které lze přizpůsobit půdorysem, tvarem, počtem oken, šířkou dveří i vnitřním uspořádáním. Zvolit si lze i velikost verandy, přístřešku i typ střechy.

5. Typ střechy zahradního domku

Střecha zahradních domků může být různá. Plochá střecha nemá žádný sklon, pultová střecha je nakloněna na jednu stranu a sedlová neboli štítová střecha má boční části ve vertikálním přesazení. S tvarem střechy si klidně nechte poradit. Sklon je lepší kvůli zajištění odtoku vody.

6. Typ střešní krytiny zahradního domku

S kvalitní střešní krytinou je zahradní domek chráněn před deštěm i sněhem. Vybrat si můžete střešní lepenku, asfaltové šindele nebo střešní tašky. Střešní lepenka tvoří první pokrytí a domek lze při montáži izolovat i proti dešti. Na další krytí se dávají asfaltové šindele. Při použití střešních tašek je třeba dodržet odstup střešních latí. Typ střešní krytiny je tedy třeba zvolit už při výběru domku.

7. Okna a dveře zahradního domku

Výběr oken a dveří souvisí s velikostí a účelem zahradního domku. Jiný vstup asi zvolíte do zahradní chatky a jiné dveře bude mít zahradní domek na nářadí. Změřte si, zda vám dveřmi projde sekačka na trávu nebo zahradní nábytek. Okna mohou být otvírací nebo sklopná, jednoduchá nebo dvojitá. Okna a dveře mohou mít jednoduché zasklení tabulemi ze skla nebo izolační zasklení dvojitým sklem.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek 7 tipů, na které se zaměřit před koupí zahradního domku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »