Zavlažovací systémy pro zahradu a záhony

19.4.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

S přicházejícím teplem začíná růst a vykvétat mnoho rostlin. To si vyžaduje pravidelné dodávání tekutin v podobě zalévání nebo zavlažování. Pokud vlastníte zahradu o velké rozloze, pak pro vás zalévání z hadice upevněné k jednomu přívodu vody může být velmi problematické. Zejména když se vám bude hadice v průběhu zalévání zamotávat a budete ji muset neustále překračovat. Takovou překážku vám může pomoci vyřešit efektivní zavlažovací systém.

Zavlažovací systémy pro zahradu a záhony - foto, Hyperbydleni.cz

 

Majitelé zahrad si mohou vybrat ze širokého sortimentu zavlažovacích systémů. Pro čtvercovou nebo obdélníkovou zahradu si můžete pořídit zavlažování s jedním přívodem vody uprostřed nebo s několika krajními podél obvodu. Druhá varianta je výhodná zejména v případě, pokud má vaše zahrada větší a nepravidelnou plochu. Jako jednu z nejmodernějších a univerzálně použitelných technologií vám můžeme doporučit závitový nástavec se dvěma kohoutky a uzávěrem. Dva volně nastavitelné otočné výstupy tak umožňují pomocí jednoho vodního zdroje aplikovat vodu do mnoha stran a více do široka. Řízení zavlažování tak trvale vodu využívá. Díky pohodlné regulaci a automatické distribuci vody garantuje její efektivní a ekonomické využívání. Se zavlažovacími počítači nebo systémy pro řízení zavlažování můžete zahájit a regulovat zavlažování svých rostlin například s ohledem na čas a cykly zalévání. Rostliny tak budou silné i v suchém a horkém období.

 

Zavlažovací systémy pro zahradu a záhony, fotka

 

Díky senzorové technologii pro úsporu vody můžete zavlažování regulovat také automaticky prostřednictvím dešťových senzorů nebo čidel půdní vlhkosti. Řídící jednotka pro automatickou závlahu umožňuje stanovit délku a četnost závlahy v průběhu dne, týdne, případně v sudé a liché dny. Dokáže dokonce přerušit závlahu při dostatečných srážkách. Automatický zavlažovací systém lze také přizpůsobit zvláštnostem stanoviště z hlediska zamokření. Každá zavlažovací část je ovládána samostatným elektroventilem. Samotný proces závlahy se řídí centrální jednotkou, která je zpravidla umístěná v garáži, sklepě nebo technické místnosti domu. Řídící jednotka ovládá elektroventily pomocí bezpečné míry napětí. Řídící jednotku je možné doplnit o dešťový senzor, který při zavlažování snižuje spotřebu vody.

 

Zavlažovací systémy pro zahradu a záhony, fotka

 

Speciální adaptér na vodovodní kohoutek se šroubením a s rozbočkou poskytuje uživatelům možnost připojit si další dvě zahradní hadice najednou, pokud je takové řešení pro vás výhodné. Automatické zavlažovací systémy lze instalovat jak pro soukromé tak i okrasné užitkové zahrady, veřejné i komerční plochy. Tento způsob zalévání lze uplatnit rovněž na trávníkových plochách sportovišť, parků a veřejných záhonů. Pro rovnoměrné rozvádění vody po zahradě je určený široký sortiment hadic, který zajišťuje využití pro zahony s rozdílnými intervaly pro zalévání. Hadicové rychlospojky a postřikovače spolu s přípojkami až k vodovodnímu kohoutku umožňuje propracovaný systém dlouhodobé a efektivní zavlažování.

 

Zavlažovací systémy pro zahradu a záhony, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zavlažovací systémy pro zahradu a záhony zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »